Facebook spúšťa live video v messengeri

Všetci veľmi dobre vieme, že facebook má videa rád a snaží sa využiť ich potenciál na maximum. Nieje ani tajomstvom to, že zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg má plán, ktorým sa snaží docieliť to, aby jeho sociálna sieť a všetky pridružené aplikácie boli pre užívateľa jediným miestom pre komunikáciu s Vašimi blízkimi. A aj preto modrý gigant –  Facebook nedávno predstavil novinku – live video resp. instant video, ktoré osadili do aplikácie messenger.

Čo je live video, resp. instant video

Tzv. live video umožňuje priamy prenos medzi Vami a osobou s ktorou si chatujete v reálnom čase. Live video sa pri konverzácií zobrazí v pravom hornom rohu a vy tak môžete byť v priamom kontakte s osobou, s ktorou si píšete. Výhodou oproti podobným, konkurenčným nástrojom je to, že osoba na druhej strane sa môže rozhodnúť či povolí live video, alebo bude tento prenos jednosmerný.

Live video je pomerne ešte mladou záležitosťou, ale Facebook na základe internetového pripojenia a kamier umiestnených v mobilných zariadeniach už teraz vie, že toto je smer, ktorým sa má uberať a vie, že mu to môže priniesť úspech. Video sa v čoraz väčšej miere stáva našou dennodennou súčasťou.

Instant video, resp. live video je len ďalším logickým a strategickým krom pre túto spoločnosť, nakoľko chce ľudom prenášať emócie, zážitky a správy v reálnom čase a bez ohľadu nato, kde práve ste. Instant video sa Vám môže zdať ako ďalšia nepodstatná vec, ktorú aj tak nevyužijete. Facebook ale vysvetľuje, že live video v messenger-i Vám prinesie zdieľanie momentov, zážitkov v reálnom čase a v neposlednom rade pomoc pri rozhodovaní, či si nejakú vec kúpiť, alebo nie.

Ako to funguje?

V prvom rade je potrebné, aby obidvaja účastníci chatu v messenger-i mali najaktuálnejšiu verziu aplikácie messenger určenú pre iOS, alebo Android. Následne v chat okne uvidíte v pravom hornom rohu ikonu videa, ktorá Vám umožní real time spot. Live video je primárne spustené bez zvuku a prenáša iba obraz. Zvuk však viete zapnúť jednoduchým stlačením ikony mikrofónu. Po ukončení live prenosu sa video automaticky uloží a zobrazí ako správa vo vašom chat okne. Pri používaní instant video je možné bez problémov aj naďalej písať a posielať správy.

Live video v messengeri - NEOWEB BLOG


Autor: Norbert Cimerman – NEOWEB STUDIO

Zdroj titulnej fotografie: newsroom.fb.com

Ak sa Vám článok páčil, vyjadrite nám podporu zdieľaním:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter