Biznis profil na instagrame!

Donedávna sa mohla spoločnosť prezentovať na instagrame len ako súkromná osoba, ktorá sa mohla odlíšiť jedine logom, názvom účtu v instagrame a krátkym popisom. Z pohľadu funkcionality nebol žiadny rozdiel medzi firemným účtom a osobným účtom užívateľa. Potencionálni zákazníci teda nemali kde nájsť ďalšie informácie o Vašej firme, či značke. Možnosť promovať príspevky Vašej firmy bola prístupná jedine cez Facebook. Všetko to instagram zmenil a doprial nám biznis profil pre naše značky a firmy.

Biznis profil na instagrame - NEOWEB BLOG

 

Aké výhody ponúka biznis profil

Napojením instagram účtu na biznis profil prináša so sebou hneď niekoľko nesporných výhod, ktoré na osobnom účte nieje možné využívať. Napojením získame možnosť pridať telefónne číslo, emailovú adresu, či zadať lokalitu. Zadaním týchto údajov získame zobrazenie buttonu, ktorý umožní zákazníkom nás kontaktovať. Ak si vravíte, či je to všetko čo nám biznis profil na instagrame dokáže ponúknuť, tak určite nie a je toho viac čo si pre nás pripravili americkí vývojari instagramu.

Aby bolo možné využívať instagram ako plnohodnotný nástroj na komunikáciu tak nám ponúka možnosť propagácie jednotlivých postov. Vďaka tejto novinke budeme mocť spúšťať platenú reklamu priamo z aplikácie pod daným postom, ako to je známe u “brata”, facebook-u. Takmer totožné je aj nastavenie reklamy, ktoré nám umožní nastavenie rozpočtu, nastavenie publika z hľadiská záujmov, dĺžku trvania reklamy a taktiež CTA button.

 

Reklama na instagrame - NEOWEB BLOG

So spustením reklamy cez biznis profil úzko súvisi aj jej analýza a štatistiky na vyhodnotenie našej reklamy. Na túto možnosť nám ponúka biznis profil práve insightsV tomto nástroji nájdeme údaje o našich followeroch, ich demografických údajoch, časoch kedy boli pri našej reklame aktívny. Okrem toho nám tento nástroj ponúka možnosť detailne pozorovať a vyhodnocovať aj príspevky mimo reklamných skupín. Dostávame možnosť analyzovať naše posty z hľadiska úspešnosti, sledovať dosiahnutý reach, počet impresií, či sledovať počet kliknutí na náš web.

Ako prepnúť osobný účet na biznis profil

Instagram prišiel konečne s biznis profilmi aj k nám na Slovensko. Nové firemné stránky na ktorých chcete aktivovať biznis profil nieje nijako nutné opäť zakladať. Aktivovať biznis profil môžete aj na svojom súčasnom instagramovom profile. Jedinou podmienkou je byť administrátorom facebookovej stránky, ktorú budeme musieť prepojiť s biznis profilom. Upozorňujeme, žeby sa malo jednať o ten istý brand, ako na facebooku, tak aj na instagrame. Ako je možné prepnúť Váš doteraz súkromno/firemný profil na biznis profil Vám vysvetlia priamo vývojári v inštruktážnom videu.

Nezabúdajte, že ak plánujete investovať do promovania Vašich postov, je potrebné aby Vaša značka na instagrame žila a Váš content bol bohatý. 🙂

Ak si myslíte, že sa sami o Váš instagram content nedokážete postarať, máme  pre Vás jednoduché riešenie. Oslovte nás a my sa postaráme o to, aby sa Váš biznis profil na instagrame premenil na dychberúci zážitok.


 Autor: Norbert Cimerman – NEOWEB STUDIO

Zdroj titulnej fotografie: http://3tags.org/article/why-instagram-is-essential-for-businesss

 

 

Ak sa Vám článok páčil, vyjadrite nám podporu zdieľaním:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter